(+48) 503 910 970

Jak zrozumieć małe dziecko

50,00 

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.
Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne
Autor: Opracowanie zbiorowe
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 266

Pozostało tylko: 2 (może być zamówiony)

Kategorie: ,

Opis

Jak zrozumieć małe dziecko
Przewodnik dla rodziców dzieci w wieku 0–3 lat (i starszych)

Większość poradników dla rodziców poleca różne metody wychowawcze, treningi czy rodzicielskie sztuczki, jednak zazwyczaj oparte są one o potrzeby rodziców, a nie dzieci (a w skrajnych przypadkach są po prostu przemocą).“Jak zrozumieć małe dziecko” to przewodnik dla tych, którzy nie ufają “niezawodnym metodom” i “instrukcjom obsługi”, ale pragną nauczyć się rozpoznawać i prawidłowo reagować na prawdziwe potrzeby swojego dziecka. To książka, w której 7 matek, zawodowo związanych z rozwojem dziecka, wspiera inne matki i ojców w ich drodze do świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Opierając się na wiedzy z zakresu neurobiologii, teorii więzi i psychologii, weryfikują nasze polskie mity wychowawcze i przekonania o naturze dziecięcej.

Jeśli bliska jest Ci filozofia Jespera Juula, wybierasz rodzicielstwo bliskości zamiast trenowania dzieci i jesteś czytelnikiem NATULI dzieci są ważne – z pewnością pokochasz tę książkę.

Cytaty z książki

“Komunikacja niewerbalna, jak kontakt fizyczny: tulenie, noszenie, karmienie, dotyk, bliskość jest podwaliną dla rodzącej się więzi i wyposaża dziecko na całe życie w pierwotne poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie – wzmacnia jego odporność psychiczną w reakcji na wyzwania życiowe, stres, presję.”

Aga Nuckowski

“Akt żywienia dziecka wykracza poza sam fakt dostarczania pokarmu. Jest wyrazem rodzicielskiej miłości, troski i opieki. Z tego powodu wielu rodziców czuje potrzebę sprawowania kontroli nad dziecięcym jadłospisem – nie tylko w zakresie komponowania posiłków, ale także (a może przede wszystkim) co do liczby spożywanych porcji. To z kolei często skutkuje brakiem zaufania do dziecka i próbą sił przy stole, z której mało kto wychodzi zwycięsko.”

Ewa Krogulska